Nejrychlejší motorka na světě

Kokin147 11. 9. 2023

Nejrychlejší motorka na světě

Najít jaká je nejrychlejší motorka na světě je výzvou, která přitahuje pozornost milovníků rychlosti, technických vymožeností a výkonu.

Rychlost je fascinující a provází vývoj motorek po celá desetiletí. V tomto článku se podíváme na některé z nejrychlejších motorek, které se kdy objevily na světové scéně, a budeme zkoumat, co dělá tyto stroje tak výjimečnými.

Dodge Tomahawk

Dodge Tomahawk

Když jde o výkon a rychlost, nemůžeme začít jinak než s legendárním Dodge Tomahawk. Tento motocykl, představený v roce 2003, je zároveň motocyklem a konceptem. Pohání ho 8.3litrový V10 motor převzatý z Dodge Viper, který produkuje ohromujících 500 koní a umožňuje Tomahawk dosáhnout maximální rychlosti okolo 350 km/h. Tento stroj však nikdy nebyl určen pro veřejnou cestu a byl spíše designovým cvičením.

Kawasaki Ninja H2R

kawasaki ninja h2r

Kawasaki Ninja H2R je další motorkou, která patří mezi nejrychlejší na světě. S 998 cm³ kompresorem nabízí 310 koní a maximální rychlost okolo 400 km/h. Co tuto motorku dělá ještě výjimečnější, je její aerodynamický design a inovativní technologie, které zajišťují stabilitu i při extrémní rychlosti. Ninja H2R je určena pro závodní dráhy a je nedostupná pro běžné silniční použití.

Suzuki Hayabusa

Motocykl SUZUKI Hayabusa GSX 1300 R | Moto-Trend.cz

Suzuki Hayabusa, často označovaná jako „Hayabusa,“ byla považována za nejrychlejší sériovou motorku na světě, když se poprvé objevila v roce 1999. S pohonným ústrojím o objemu 1 340 cm³ a výkonem přes 200 koní dosahuje maximální rychlosti kolem 300 km/h. Tato legenda motocyklového světa se v roce 2021 dočkala nové generace, která byla vybavena ještě výkonnějším motorem a moderními technologiemi.

BMW S1000RR

2023 BMW S1000RR Review | MCN

BMW S1000RR je příkladem toho, jak motorka může kombinovat výkon a technické inovace. Tato sportovní motorka s 999 cm³ čtyřválcovým motorem produkuje 205 koní a dosahuje maximální rychlosti kolem 300 km/h. Co dělá S1000RR tak výjimečnou, jsou pokročilé technologie, včetně elektronických systémů pro kontrolu trakce a stability, které pomáhají motocyklistovi udržet kontrolu nad strojem i při vysokých rychlostech.

Ducati Panigale V4 R

New Panigale V4 R Ducati - This is Racing

Ducati Panigale V4 R je italským zástupcem v seznamu nejrychlejších motorek. Tato motorka je poháněna 998 cm³ čtyřválcovým motorem, který generuje 234 koní a umožňuje dosáhnout maximální rychlosti přes 300 km/h. Panigale V4 R je konstruována s ohledem na závodní dráhy a nabízí technologie a výkon, které ji řadí mezi nejlepší sportovní motorky na trhu.

Aprilia RSV4 1100 Factory

2020 Aprilia RSV4 1100 Factory [Specs & Info] | wBW

Italská značka Aprilia je známá svými sportovními motorkami, a RSV4 1100 Factory je jedním z jejich nejvýkonnějších modelů. S objemem 1 078 cm³ a výkonem 217 koní je schopna dosáhnout maximální rychlosti okolo 300 km/h. Aprilia se také pyšní pokročilými elektronickými systémy, které umožňují motocyklistovi optimalizovat jízdní režimy a zlepšit celkovou kontrolu nad motorkou.

Každá z těchto motorek je svým způsobem jedinečná a nabízí rychlostní zážitek, který se odlišuje podle značky a modelu. Bez ohledu na to, kterou motorku byste si vybrali, je důležité zdůraznit, že bezpečnost a respektování rychlostních limitů jsou vždy na prvním místě. Nejrychlejší motorky na světě jsou zábavné a vzrušující, ale jízda na nich vyžaduje zodpovědnost a dodržování pravidel silničního provozu.

Štítky :