Nastavení motorky ,,NA SEBE“

Kokin147 8. 9. 2023

Nastavení motorky ,,NA SEBE“

Vítejte v našem průvodci nastavením motorky na míru vaší postavě!

I když to může znít jako drobnost, optimální nastavení vaší motorky může znamenat rozdíl mezi obyčejnou jízdou a nevídaným zážitkem na silnici. Nezáleží na tom, jestli jste nováček nebo zkušený jezdec, následující kroky vám pomohou zvýšit reakční schopnosti, zlepšit ovládání a především se cítit pohodlněji za řídítky.

1. Nastavení páček:

nastaveni pacek

Začneme u páček. Ideální vzdálenost brzdové a spojkové páčky od vašich prstů je taková, aby páčka dosahovala až ke kloubům vašich prstů, kterými brzdíte nebo spojujete. Pokud vaše páčky jsou nastavitelné, můžete si přizpůsobit jejich délku. Doporučujeme investovat do nastavitelných páček, které v případě pádu mohou ochránit páčky před poškozením. Když jde o výšku brzdové páčky, měla by být tak nastavena, aby vaše prsty byly nad páčkou, když brzdíte a vaše tělo je nakloněné dopředu. To vám umožní rychleji reagovat bez zbytečného hýbání zápěstím. Optimální polohu spojkové páčky si nastavte podobně, zejména pokud potřebujete přesnou kontrolu při řazení.

2. Sklon řídítek:

Nastavení sklonu řídítek je čistě individuální volbou. Někteří jezdci preferují mírné naklonění řídítek směrem vpřed, což může zvýšit citlivost ovládání. Jiní dávají přednost odlišným úhlům. Bude záležet na vašich preferencích a stylu jízdy.

3. Nastavení páky zadní brzdy:

páka zadní brzdy

Páku zadní brzdy si nastavte tak, aby vaše noha byla pár milimetrů nad pákou, když je ve standardní jízdní pozici. Tím se vyhnete zbytečnému hledání páky brzdy a budete rychleji schopni reagovat. To je zejména užitečné při jízdě po náročném terénu.

4. Nastavení řadičky:

Jestliže máte řadičku, mějte ji nastavenou na střed, což znamená, že rozsah pohybu nohy pro řazení nahoru a dolů by měl být stejný. Pokud je nastavena příliš vysoko, může to ztížit řazení nahoru, a naopak, příliš nízko může komplikovat řazení dolů. Optimální polohu si vyberte tak, abyste měli kontrolu nad řadičkou bez nadměrného úsilí.

5. Stupačky:

Nastavení pozice stupaček můžete upravit pomocí montážních adaptérů nebo excentrických kloubů, pokud vám nevyhovuje jejich standardní pozice. Doporučujeme přemýšlet o kompletním přepákování, které nabízí širokou škálu nastavení, včetně délky odsazení kloubu řadícího a brzdného pedálu. To může ovlivnit citlivost a agresivitu při používání stupaček, stejně jako vám umožní přesné nastavení pro vaše boty. Navíc některé přepákování umožňují i reversní řazení, což se může hodit při okruhové jízdě.

Celý tento proces nastavení vám zabere asi 20 minut, ale může to výrazně zlepšit vaši jízdu a zážitek z jízdy. Nyní stačí usednout na motorku a vychutnávat si každou chvíli na silnici s maximálním komfortem a kontrolou. Nezapomeňte, že každý jezdec je jedinečný, a optimální nastavení je tím, co vám přinese největší radost z jízdy!